Maalitud pilt jõusaalist

Hei,

Olen MyFitnessi personaaltreener Siim Tõemets ning igapäevaselt viin oma tööpäevad läbi just Balti Jaama Turg klubis. Kui Maiko minult uuris, kas ka minul oleks midagi hingelt ära rääkida, tekkis mul kaks mõtet, kas rääkida teile sellest kuidas ma 20-aastasena peitust mängides traataeda kinni jäin ning oma jala katki räsisin seal sees või jõusaali olemusest üle üldiselt. Kõigi hüve arvesse võttes, räägin teile täna siiski sellest viimasest teemast.

Miskipärast kui küsida inimeselt, kel puudub isiklikult vähimgi kokkupuude jõusaalis käimisega: „Kuidas näeb sinu arvates jõusaal välja?”. Siis eeldavasti esimesed märksõnad, mis me pilti maalivast tutvustusest üles korjame, on: masinad, musklis- ja higised mehed, võibolla isegi närvilised ja suruva iseloomuga treenerid, rohkelt rasket metalli ning liibuvaspükstes naised.  Ehk tema silme ette on maalitud umbes sellised pildid:


60fe8c721bcb9d5deaab90ab4db8698a--training-motivation-fitness-motivation.jpg
How-to-Train-Like-Arnold-Franco-and-other-Old-School-Bodybuilders.jpg

Tegelikkuses, aga see olukord ei ole üldsegi selline ning antud loetelust saab reegliks pidada ilmselt ainult naiste liibuvaid pükse. Tänaseks päevaks on enamus jõusaale siiski vägagi kutsuvad ja sõbralikud. Kuna töötan MyFitnessis, räägin eelkõige meie klubiketi nimel, kus jõusaali väljanägemus on vägagi kaasaegne ning saal ise meeletult paljude võimaluste rohke. Kusjuures, viime meie (treenerid) jõusaalides läbi ka jõusaali ABC tunde, mis ongi just tutvustavaks tunniks algajatele loodud.  (Uuri kodulehel olevast tunniplaanist lisa) 

MG_9466.jpg
Balti Jaama MyFitness treeningsaal

MG_9479.jpg
Balti Jaama MyFitness treeningsaal

Teise aspektina tahaksin just välja tuua jõusaalide puhul tänapäeva suurima tõusva trendi- funktsionaalalad. Eespool ka juba välja toodud illustreerivad pildid ongi just siinkohal parimaks piltlikuks näiteks ühest funktsionaalalast.  Järjest rohkem õpivad inimesed tundma ning eelistama just seda ala tava „masina pargile”.  Kui masinate suurimaks eeliseks on just see, et nad isoleerivad mingi kindla lihasgrupi liikuvustöö, siis funktsionaalalal kasutatakse harjutust sooritades just pigem mitut lihasgruppi korraga, ehk puhtalt töö efektiivsus on suurem.  Siinkohal julgen väita, et MyFitness on teinud suure sammu meie klientide poole, tutvustades meile funktsionaalala nii, nagu seda pole varem meie riigis tehtud. Kui ma viisin ühe kliendiga läbi treeningut parasjagu funktsionaalalal kasutades TRX-i, sangpomme, kelku, rehvi, topispalle ja muid sellelt alalt leitavaid vahendeid lausus ta:”Issand, see trenn on raskem kui sünnitamine”. Ja sellest hoolimata kohutsime me ülejärgmisel päeval naerul suuga ning minu teada on siiani tema tee tassikese meelisharjutused eelnevalt välja toodud harjutused. Võib väita, et MyFitness on lisanud väärtust meie treeningutele ning loonud täiesti uute võimalustega treeningmaailma, kus on üha enam võimalusi treenida eesmärgi päraselt oma keharaskusega või kasutades vabaraskuste näol eelnevalt välja toodud treeningvahendeid.

Tõusva trendi ning nõudluse tõttu on igas uues klubis suur rõhk pandud just funktsionaalalale. Seejuures säilib igas jõusaalis ka väga kvaliteetne ning külluserikas masinpark. Samuti on lisaks funktsionaalalale ja masinatele ka kolmas ala pea igas jõusaalis olemas, milleks on Stuudio. Seal toimuvad tavaliselt just suuremad rühmatreeningud: BodyAttack, BodyPump, MyBeat, MyFit abs, YogaFit ja palju muudki. Igal rühmatreeningul on individuaalne eesmärk, kas parandada lihasjõudu, teha trenni kardio näol, parandada keha liikuvust, arendada vastupidavust või muud säärast. Ning absoluutselt igas klubis säilib võimalus ka peale trenni läbi viia meeliülendav lõõgastus protsess sauna näol.  Ülemiste ja Rocca al Mare MyFitnessis on võimalik käia ka ujumas.

masinad.jpg
Balti Jaama MyFitnessi masinad

stuudio.jpg
Balti Jaama MyFitnessi Stuudio
saun.jpg
Balti Jaama MyFitnessi saun

Kolmandana ning viimasena tooksin välja kliendibaasi ning klientide soovide erinevused. Minu vanusest tingituna võiks arvata, et minu juures trennis käivad ainult nooremad või samaealised, kel silme ees ainsaks sooviks Arnold schwarzeneggeri biitseps, Nicki Minaj tuharad või Uku Suviste rinnad. Õnneks olukord siiski päris nii lihtkoeline ei ole ning minu kliendibaas on rikkalikum. Kõige suuremas enamuses on aga just hoopiski 30-40 vahemikku kuuluvad inimesed, kel sooviks lihtsalt end liigutada, üldfüüsiline vorm, jõu vastupidavus või kaalust alla võtmine.  Sellest hoolimata leian, et saan väga hästi hakkama ka klientidega kellel sooviks just jõu- ning lihasmassi arendamine. Trenni ootan kõiki olenemata sinu suurusest, vanusest, nahavärvist, stiili tunnetuses, eesmärgist või muust säärasest põhjusest! 

Oma igapäeva töö- ja treeningalaseid tegevusi kajastan tihtipeale ka Facebookis ning Instagramis.