Laste füüsiline aktiivsus karantiini ajal

Karantiini ajal on vanematel rohkem aega lastega koos veeta, mistõttu võib paratamatult tekkida olukord, mil ei osata laste üleliigse energiaga midagi peale hakata. Kui tavapärane rutiin lapse jaoks kulgeb kodu-lasteaed-kodu või kodu-kool-(trenn/huviring)-kodu, tuleb nüüd silmitsi seista pisut kesisema tegevusjadaga- kodu. 

Alati on võimalus kanda lasteaias tehtavaid tegevusi üle kodu konteksti ja koolilastel on kodused tööd,  mida siiski tuleb teha. Kuid lapsevanemana olles nüüd kõigi nende tegevuste saatjaks võib tekkida tunne, nagu ikka jääb väheseks tegevusi lapse jaoks ja ühtlasi aega iseenda jaoks. 

Minge õue! Värskes õhus liikumine toob hea enesetunde nii lapsevanemale kui ka lapsele ja ühtlasi säilib suurem tõenäosus, et vabas õueruumis liigub laps rohkem. Mängige palli, tehke pikk jalutuskäik, vajadusel aiatöid- kõik läheb loosi!

Tulge välja suure ühisprojektiga! Oletame, et teil on koju vaja juurde ühte kappi. Naine on rääkinud juba viimased 3 aastat, et kappi oleks vaja kuhu asju mahutada. Sellest on saanud juba naljanumber, kus tuuakse paralleere stiilis- kumb saab enne valmis, kas Tõnu tehtud kapp või Tallinn. Tehke sellest ühistegevus, kuhu kaasate ka lapsed. Suurema projekti puhul on tegevust mitmeks päevaks, hoides üleval ka laste seotust antud tegevusega, on igavuse mured lahendatud. Meisterdada võib kõike!

Tehke koos trenni! Selleks võib olla, kas youtubest võetud jooga, treeneri jagatud koduste vahendite või omakeharaskusega treeningkava või hoopis spetsiifilisem lähenemine.  Mida mängulisem, seda parem lapsele. 

Teritage mõistust! Pange ennast, lapsed ja kõik teised pereliikmed proovile mõne mõttetööd arendava tegevusega. Näiteks väikelastele sobib hästi suur pusle, vähe vanematele juba näiteks kabe või male ning kunagi ei tasuks ära öelda ühest heast raamatust. Muidugi on puslesid ka väga väljakutsuvaid, mis sobivad ka hästi täiskasvanutele. Samast rubriigist- „sobib kõigile”, võib välja tuua ka ristsõnad, sudoku jpm! 

Ühtlasi säilib lootus, et laps saab tegeleda nendest mõne tegevusega ka üksi. Näiteks joonistada, mängida väljas koeraga, meisterdada midagi, teha trenni või lahendada ristsõnu!